ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

W kraju Kannadygów...

Kategoria: Slajdowiska
2017-11-24, Skawina, Mickiewicza, 7, Pałacyk "Sokół"

W listopadzie zapraszamy w podróż do kolorowych Indii z Pawłem Kowalczykiem w ramach Skawińskiej Akademii Wiedzy i Umiejętności.

Podczas spotkania publiczność odbędzie wirtualną podróż z wielkomiejskiej metropolii Bangalore do dwóch maleńkich wiosek, które na mapach Google ukazały się dopiero w 2016 roku. Podczas prezentacji poznamy dwie indyjskie rodziny, będzie czas na legendy i historie, opowieść o odkrytym całkiem niedawno tysiącletnim kamieniu sati oraz o tym, jak produkuje się cukierjaggery.

Gospodarze, u których zatrzymał się nasz gość, opowiedzą o swoim życiu oraz udowodnią, że wieś indyjska ciągle może być praktycznie samowystarczalna.Choć ostatnie lata przyniosły wiele zmian, pobyt na indyjskiej prowincji jest nadal w dużym stopniu „nieskażony” cywilizacją. To miejsce, w którym łatwo zobaczyć niezmienny rytm życia Natury i wyczuć puls Matki Ziemi.

Paweł Kowalczyk do Indii wyjeżdża regularnie od siedmiu lat, z czego trzy spędził na miejscu. W 2014 roku wydana została jego pierwsza książka “Czerwone Drogi Auroville. Wolontariat w Indiach i świat tamilskich wiosek”, która też stała się inspiracją do zorganizowania około 50-ciu spotkań z czytelnikami bibliotek i publicznością domów kultury, także w Skawinie, oraz festiwali podróżniczych.

Wstęp wolny.

www.ckis.pl

W kraju Kannadygów...