ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

Wenezuela dzisiaj - slajdowisko on-line

Kategoria: Slajdowiska
2020-04-24, Skawina, Żwirki i Wigury 11, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie

"Wenezuelska łódka pędzi po Manamo, jednej z odnóg Orinoko. Potem podskakuje na falach zatoki Paria. Powoli oddala się ląd z szybami naftowymi, zbliżamy się do południowego wybrzeża Trynidadu. Załoga i pozostałych kilkanaścioro pasażerów to Wenezuelczycy, uciekający w poszukiwaniu lepszego życia. W oczekiwaniu na kontrolę graniczną ściskają w ręku zaproszenia i uczą się danych osób zapraszających, których nie widzieli na oczy, bo poznali w internecie."

Banki nie mają gotówki, można ją kupić na targowisku płacąc 2 boliwary za 1 boliwara. Miesięczna wypłata wystarcza, by się wyżywić przez 3 dni. Ceny rosną każdego dnia proporcjonalnie do tempa dewaluacji wenezuelskiej waluty. Brakuje prądu, wody, gazu i benzyny, która jest za darmo. "Misja mieszkanie" - rządowy program wręczania darmowych mieszkań oraz przydziałów żywności – stoi w kontrze do pustych ulic i domów po milionach Wenezuelczyków, emigrujących za pracą.

Tymczasem nad Morzem Karaibskim spokojnie drzemią puste, rajskie plaże z turkusową wodą. Szerokimi odnogami Delty Orinoko, tak jak przed wiekami, płyną wąskie czółna Indian Warao. Wenezuelskie Andy, z klimatem wiecznej wiosny, pielęgnują swe odwieczne tradycje.

A wszystko to okraszone jest z rzadka wstrząsającymi krajem demonstracjami oraz częstymi kradzieżami i rozbojami. Zapraszamy na spotkanie z rzeczywistością wenezuelską. Sytuację tego pięknego, a jednocześnie ciężko doświadczonego kraju przybliży nam Renata Matusiak, autorka bloga https://polkawamerycelacinskiej.blogspot.com/

Piątek, 24 kwietnia, godz. 18.00, transmisja na żywo na naszym profilu FB @centrumkulturyisportuwskawinie

 

Wenezuela dzisiaj - slajdowisko on-line