ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

Teva rozwija lifestylowe kolekcje sandałów

Kategoria: Sprzęt turystyczny
2016-08-21, 2017-12-31, 2018-06-30

Modnie i klasycznie - Teva rozwija lifestylowe kolekcje sandałów.

Teva, ogólnoświatowy lider w produkcji sandałów turystyczno - sportowych, coraz odważniej wchodzi w segment fashion. Zarządzający marką doskonale zdają sobie sprawę, iż zmieniające się trendy w outdoorze wymuszają na producentach nacisk w kwestii designu i elegancji wchodzących na rynek produktów. Nie inaczej jest w kwestii sandałów. Oprócz stricte trekkingowych modeli takich jak Hurricane 3, Terra Fi Lite czy Terra Fi 4, Teva odświeżyła kultową, damsko - męską kolekcję Original Universal i stricte damską Original Sandal.

Wspomniane kolekcje nawiązują do zaprojektowanych ponad 30 lat temu, niezwykle wówczas innowacyjnych, modeli. Dedykowane są miejskim aktywnościom na świeżym powietrzu, choć sprawdzą się również na biwaku, festiwalu czy na plaży. Spoiwem łączącym wszystkie modele jest nacisk na elegancki design oparty na nieszablonowych wzorach i odważnym łączeniu żywych kolorów. Jak wyjaśnia Lorie Pointer, sprawująca w Tevie stanowisko Director of Product and Design: - “Fani Tevy  prosili o nową interpretację designu kultowej serii Originals. Nasz zespół projektantów wyszedł naprzeciw tym prośbom w kontekście bieżącego sezonu. Nie zatrzymujemy się jednak wyłącznie na wspomnianej serii. Staramy się zapewnić ogólną dostępność i uniwersalność zastosowania również w innych casualowych modelach”.

Miejskie sandały Tevy to jednak nie tylko produkt w modnym kształcie i kolorze, ale przede wszystkim idealny na  lato but, wyróżniający się lekkością, dużą wytrzymałością mechaniczną i świetnym dopasowaniem do stopy. Wszystkie modele sandałów z kolekcji Original Universal i Original Sandal zaprojektowane zostały w oparciu o system Durabsrasion ™, dający solidne poczucie równowagi i idealnego rozłożenia ciężaru na stopie. Doskonałą amortyzację i wysoką odporność na odkształcenia zapewnia wkładka Eva.  Dobra przyczepność do stopy możliwa jest dzięki zastosowaniu regulowanych, poliestrowych pasków, różniących się sposobem zapięcia w zależności od wybranego modelu. Przyczepność do podłoża zapewnia wysokiej jakości, odporna na ścieranie, kauczukowa podeszwa. Do tego dochodzi antybakteryjny dodatek Microban Zinc; jego zadaniem jestpowstrzymanie rozwoju grzybów i bakterii, jak również ochrona przed przykrym zapachem. 

W e-sklepach oraz sklepach stacjonarnych - zarówno tych stricte outdoorowych, jak i bardziej lifestylowych - w bieżącym sezonie spotkać można zarówno nowości z obu wspomnianych kolekcji, jak i modele cieszące się największą popularnością w poprzednich sezonach. W przypadku damskich sandałów w czasie przedsezonowych zamówień dużym zainteresowaniem właścicieli sklepów - oprócz klasycznego modelu w kolorze czarnym - cieszyły się tajemniczo brzmiące kolory Marled Florida Keys czy Mashup Teal. Z serii Original Universal Gradient były to kolory Aqua, Magenta czy Old Lizard Plum. Z kolei z kolekcji Original Sandal dużym  wzięciem cieszył się model Ombre, konkretnie w kolorach Deep Teal, Abysses Grey czy Grey/ Blue. Nieco mniejszy rozrzut kolorystyczny miał miejsce w przypadku męskiej kolekcji Original Universal, gdzie dominowały klasyczne kolory takie jak czerń, szary czy niebieski. W jej ramach dominujące okazały się serie Urban oraz Marlbed, a w dalszej kolejności Sport, Backpack i Gradient.

--

O producencie:

TEVA jest ogólnoświatowym liderem w produkcji sandałów turystyczno - sportowych i zarazem najszybciej rozwijająca się marką w kategorii sandałów lifestylowych. Sukces marki opiera się na wyjątkowo udanym łączeniu funkcji użytkowych z walorami estetycznymi, opartymi na najnowszych trendach mody. Początki marki sięgają 1984 roku, gdy Mark Thatcher, młody przewodnik spływów kajakowych po Wielkim Kanionie, stworzył pierwszy na świecie model sandała sportowego, czym zrewolucjonizował przemysł obuwniczy. Obecnie Teva sprzedawana jest do ponad 40 krajów na świecie, w tym - od wiosny 2015 - również w Polsce.

Więcej informacji na http://www.teva-eu.com.

Teva rozwija lifestylowe kolekcje sandałów