ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

Bieszczadzkie Spotkania z Górami

2020-03-14, Uherce Mineralne, Uherce Mineralne 137, Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła

W dniu 14 marca 2020 roku o godzinie 17.00 w Bieszczadzkiej Szkole Rzemiosła w Uhercach Mineralnych odbędą się „Bieszczadzkie Spotkania z Górami”. Patronat honorowy nad imprezą objęła Grupa Bieszczadzka GOPR.

Wydarzenie to będzie organizowane po raz pierwszy, ale mamy nadzieję, że wpisze się na stałe w kalendarz imprez związanych z górami. Program obejmuje dwa wystąpienia. Pierwszym gościem Spotkań będzie Walenty Fiut, który przedstawi prelekcję pt. „Zimowy Everest – 40 lat minęło”. Oczywiście, temat ten będzie nawiązywał do historycznego wejścia Polaków zimą na „górę gór”. Przypomnijmy, że był to pierwszy ośmiotysięcznik zdobyty zimą i od razu najwyższy. Natomiast Walek odegrał na tej wyprawie  bardzo ważną rolę i na pewno przyczynił się do wielkiego sukcesu narodowej wyprawy.

Drugi punkt programu, to kulisy powstającego filmu – „Lutek. Legenda Bieszczadów”. Małgorzata Mielcarek i Robert Żurakowski – reżyserzy tego dzieła – zabiorą nas w wirtualną podróż do schroniska „Chatka Puchatka” na Połoninie Wetlińskiej. Schroniska, którego gospodarzem przez kilkadziesiąt lat był właśnie tytułowy bohater filmu. Autorzy pokażą niepublikowane dotąd zdjęcia i wywiady. Przypomnijmy, że Robert Żurakowski ma na swoim koncie kilka filmów, w tym „Piotr Malinowski. 33 zgłoś się…”, który był nagradzany na wielu festiwalach górskich w Polsce.

Dla tych, którzy przybędą na „Bieszczadzkie Spotkania z Górami” czeka wiele niespodzianek i niespotykana w innym miejscu atmosfera J Do zobaczenia!

BILETY WSTĘPU: 10 zł.

NASZE STRONY:
www.ginacezawody.pl
https://www.facebook.com/bieszczadzkaszkolarzemiosla/

PARTNERZY:
Gmina Olszanica, Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe, Biuro Podróży BIESZCZADER, Salewa24.pl, Zagroda Magija, Wydawnictwo Ruthenus, Fundacja Bieg Rzeźnika, Myczkowianka.

PATRONAT MEDIALNY:
Polskie Radio Rzeszów, Portal Ratownictwo Górskie, Gazeta Bieszczadzka, Imprezypodróżnicze.pl, Magazyn Na Szczycie.

Bieszczadzkie Spotkania z Górami