ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

Światoholicy

Kategoria: Książki
Agora
Książka „Światoholicy” jest opowieścią o tym, jak zachwycić się światem i obudzić w sobie pasję podróżowania. To nie turystyczny przewodnik po odwiedzanych miejscach, posumowanie podróży odbywanych przez 20 lat – 60 krajów na 6 kontynentach.
Autorka Aleksandra Pawlicka i jej mąż Jacek Pawlicki, autor zdjęć organizują zwykle wyprawy sami, szukają lokalnych przewodników, próbują dotrzeć do ciekawych kultur, ginących plemion, egzotycznych miejsc rozrzuconych po całym świecie. Ich książka jest opowieścią z kluczem, a właściwie dziesięcioma kluczami słowami: droga, samolot, łóżko, drzewo, alkohol, mięso, toaleta, ciało, pogrzeb, góra. To one stanowią tytuły rozdziałów, a nie nazwy krajów. Dzięki temu mapę świata w tej książce wyznaczają nie oficjalne granice, ale podobieństwa odnajdywane w miejscach oddalonych od siebie o setki kilometrów.
Światoholizm to nałóg podróżowania a właściwie pielgrzymowania po świecie. W odróżnieniu od alkoholizmu nie prowadzi do upadku czy marskości wątroby.
Aleksandra Pawlicka: Długo zastanawiałam się, jak opowiedzieć historie przywożone z naszych wypraw, by nie były tylko zapisem przeżyć i faktografią. Całkiem niedawno, podczas nocy spędzonej w lesie baobabów w Botswanie, wpadłam na pomysł: to musi być opowieść o rzeczach, których doświadcza większość podróżnych. Każdy w końcu gdzieś śpi, coś je i korzysta z toalety. A że to coś przybiera różne oblicza, bo spać można i na drzewie, i pod ziemią w starej kopalni, to stanie się leitmotivem pozwalającą snuć opowieść o wędrówce po całym świecie i pozwalającym innym odnaleźć się w naszej przygodzie.
Wywiad z autorami książki możecie przeczytać w naszym serwisie!

Książka w super cenie do kupienie w e-księgarni Kolumb24 wraz z bonem na 5 zł.

Światoholicy